Konto firmowe zestawienieTu znajdziesz porówanie ofert.Karta płatnicza

Konto firmowe zestawienie

Zapoznaj się z krótkim zestawieniem kont firmowych, dzięki któremu będziesz mieć szybki dostęp do niezbędnych informacji o kosztach i usługach oferowanych przez banki. Zanim podpiszesz umowę zapoznaj sie ofertą kilku banków.

Zobacz więcej

Tu znajdziesz porówanie ofert.

Zanim wybierzesz odpowiednie konto dla Twojej Firmy zapoznaj się przynajmniej z kilkoma ofertami. Wybór rachunku firmowego to ważna decyzja, a Twoja satysfakcja opierać się będzie na jakości usług bankowych i ich kosztach. Sprawdź krótkie porównanie ofert.

Zobacz więcej

Karta płatnicza

Nie wszędzie karty płatnicze kosztują, zobacz jakie warunki musisz spełnić, aby nie płacić za kartę. Ile kosztuje korzystanie z bankomatu w kraju i za granicą? Sprawdź oferty banków.

Zobacz więcej

Karta Kredytowa

Karta kredytowa podobnie, jak karta debetowa, to rodzaj karty płatniczej. W pierwszym przypadku korzystamy z pieniędzy banku, a w drugim ze środków zgromadzonych na naszym rachunku.

Dla karty kredytowej przysługuje okres bez odsetkowy, co oznacza zupełny brak naliczania odsetek w przypadku spłacenia zobowiązania w określonym czasie. Maksymalny termin bez odsetkowy to 54 dni.

Na zakończenie każdego cyklu rozliczeniowego otrzymujemy od banku wyciąg z rachunku karty. Na wyciągu oprócz zestawienia transakcji znajdziemy całkowitą i minimalną kwotę do spłaty oraz termin.

W przypadku spłaty zadłużenia minimalnego, kwota pozostająca do spłaty jest bardzo wysoko oprocentowana. Odsetki naliczane są od dnia powstania zadłużenia, a nie od dnia spłaty. Należy o tym pamiętać i ustalić taki termin rozliczania z bankiem, aby pokrywał się z wpływami, to uchroni nas przed płatnością odsetek.

Korzystanie z karty kredytowej nadaje się dla ludzi, którzy potrafią organizować swoje wydatki pod względem wielkości i czasu. Korzystanie z karty nie oznacza, iż niejako automatycznie zadłużamy się. Jeżeli nasze wydatki są zsynchronizowane z wpływami i pilnujemy terminów spłaty, wówczas możemy naprawdę cieszyć się jej użytkowaniem. Domyślny „kredyt” jest tylko opcją, z której możemy, ale nie musimy korzystać. Karencja spłaty do 54 dni jest okazją do trzymania swoich pieniędzy np. na oprocentowanym rachunku. Ważnym jest, aby pilnować terminów spłaty zadłużenia karty, wówczas będziemy korzystać z darmowego kredytu nawet do 54 dni!

Ważne pojęcia dotyczące karty kredytowej:

  • Okres rozliczeniowy – 30 dni (jest to okres, w którym płacimy kartą).
  • Grace period – dodatkowy okres (do okresu rozliczeniowego) na spłatę zadłużenia bez odsetek (zwykle ponad 20 dni).
  • Limit zadłużenia – kwota maksymalnego zadłużenia karty kredytowej.
  • Termin spłaty zadłużenia – wskazany dzień, w którym musimy spłacić zadłużenie w całości lub jego część (kwota minimalna).

Jest to bardzo użyteczne narzędzie do płatności za zakupy i usługi. W przypadku wybierania pieniędzy z bankomatu lub w oddziale banku, nie możemy korzystać z terminu bez odsetkowego. W takim przypadku odsetki naliczane są od dnia wypłaty.