Konto firmowe zestawienieTu znajdziesz porówanie ofert.Karta płatnicza

Konto firmowe zestawienie

Zapoznaj się z krótkim zestawieniem kont firmowych, dzięki któremu będziesz mieć szybki dostęp do niezbędnych informacji o kosztach i usługach oferowanych przez banki. Zanim podpiszesz umowę zapoznaj sie ofertą kilku banków.

Zobacz więcej

Tu znajdziesz porówanie ofert.

Zanim wybierzesz odpowiednie konto dla Twojej Firmy zapoznaj się przynajmniej z kilkoma ofertami. Wybór rachunku firmowego to ważna decyzja, a Twoja satysfakcja opierać się będzie na jakości usług bankowych i ich kosztach. Sprawdź krótkie porównanie ofert.

Zobacz więcej

Karta płatnicza

Nie wszędzie karty płatnicze kosztują, zobacz jakie warunki musisz spełnić, aby nie płacić za kartę. Ile kosztuje korzystanie z bankomatu w kraju i za granicą? Sprawdź oferty banków.

Zobacz więcej

Konta bankowe

Jest to inaczej rachunek wykazujący stan należności pomiędzy klientem banku, a bankiem. Rachunek posiada unikalny numer, dlatego tak ważnym jest prawidłowe wpisywanie nr konta przy wszelkich transakcjach. Dane osobowe, takie jak: imię i nazwisko, pełnią bardziej funkcję kontrolną, wszak ważną ze względów formalnych.

Bank zawierając z klientem umowę zobowiązuje się do przechowywania środków pieniężnych posiadacza rachunku i dokonywania rozliczeń pieniężnych i zleceń (na zlecenie posiadacza konta). Bank zobowiązany jest ponadto do zachowania tajemnicy bankowej.

Od 2001 roku polskie banki muszą używać systemu numeracji IBAN (z ang. International Bank Account Number) – jest to międzynarodowy standard numeracji kont bankowych.

Rodzaje Kont Bankowych

Rachunek bieżący – Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy, który używany jest do gromadzenia środków pieniężnych i zarządzania nimi. Jest to przydatne narzędzie do obsługi płatności typu: rachunki za prąd, telefon lub e-zakupy.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą posiadać rachunek bieżący, najczęściej jest to konto firmowe, ale prawo nie zabrania użycia w tym celu rachunku osobistego.

Rachunek pomocniczy – służy do przeprowadzania rozliczeń związanych z działalnością gospodarczą. Używany jest do przeprowadzania rozliczeń w innych bankach, aniżeli bank prowadzący rachunek bieżący. Zwykle nie potrzeba zgody banku na otwarcie takiego rachunku, który może się przydać przy takich operacjach, jak:

  • Wypłata wynagrodzeń w placówkach terenowych
  • Wypłata zaliczek
  • Założenie Konta Bankowego
  • Konto bankowe zakładamy poprzez podpisanie umowy cywilno-prawnej (regulowanej przez kodeks cywilny i prawo bankowe), a możemy zrobić to na kilka sposobów.
  • Osobiście, odwiedzając placówkę banku.
  • Telefonicznie, poprzez infolinię banku.
  • Internetowo, dzięki przygotowanym przez banki stronom internetowym i formularzom on-line.

Przy dwóch ostatnich sposobach bank przyśle dokumenty celem podpisania umowy. W pierwszym przypadku będziemy mogli zrobić to na poczekaniu.