Konto firmowe zestawienieTu znajdziesz porówanie ofert.Karta płatnicza

Konto firmowe zestawienie

Zapoznaj się z krótkim zestawieniem kont firmowych, dzięki któremu będziesz mieć szybki dostęp do niezbędnych informacji o kosztach i usługach oferowanych przez banki. Zanim podpiszesz umowę zapoznaj sie ofertą kilku banków.

Zobacz więcej

Tu znajdziesz porówanie ofert.

Zanim wybierzesz odpowiednie konto dla Twojej Firmy zapoznaj się przynajmniej z kilkoma ofertami. Wybór rachunku firmowego to ważna decyzja, a Twoja satysfakcja opierać się będzie na jakości usług bankowych i ich kosztach. Sprawdź krótkie porównanie ofert.

Zobacz więcej

Karta płatnicza

Nie wszędzie karty płatnicze kosztują, zobacz jakie warunki musisz spełnić, aby nie płacić za kartę. Ile kosztuje korzystanie z bankomatu w kraju i za granicą? Sprawdź oferty banków.

Zobacz więcej

Konto firmowe

Prowadząc działalność gospodarczą musisz posiadać rachunek bankowy.

Od Ciebie jednak zależy, czy będzie to konto firmowe, czy też użyjesz do tego celu rachunku osobistego.

Druga opcja jest tańsza (gdyż rachunek firmowy jest droższy w utrzymaniu), jednak przy kontroli skarbowej przybędzie Ci pracy w tłumaczeniu się za wydatki inne, aniżeli biznesowe. Przy niewielkiej działalności nie będzie to duży problem, przy działalności, która generuje więcej transakcji – lepiej założyć konto firmowe.

Konto firmowe jest przeznaczone tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą (lub zamierzających rozpocząć taką działalność).

Zanim założysz rachunek firmowy zastanów się, z jakich narzędzi będziesz korzystać? Co jest Ci niezbędnie potrzebne do obsługi finansowej Twojej Firmy? Dodatkowymi atutami takie konta mogą być korzystne formy kredytowe dla firmy.

Wybór konta firmowego jest uzależniony między innymi od charakteru prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej.

Najważniejsze kryteria w rankingu kont firmowych:

  • Miesięczny koszt prowadzenia rachunku i karty płatniczej

W przypadku miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku i karty, warto zwrócić uwagę, czy można uniknąć tych opłat (lub zmniejszyć). Wiąże się to najczęściej z utrzymaniem wpływów na pewnym poziomie lub/i dokonywaniu transakcji na określoną (minimalną) kwotę.

  • Opłaty za przelewy

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej zobowiązani jesteśmy do dokonywania przelewów do instytucji typu US lub ZUS, na czym banki lubią zarabiać. W działalności gospodarczej mogą się przydać szybkie przelewy: Experss ELIXIR, SORBNET i BlueCash. Przed wyborem konta należy zapoznać się z opłatami związanymi z obsługą tych przelewów.

  • Inne opłaty/usługi

Za wszelkie dodatkowe usługi, dokumenty, itp., banki żądają dodatkowych opłat. Z usług dodatkowych korzysta się zwykle rzadko, ale warto również zwrócić uwagę na te koszty.

  • Dostępność placówek banku

Warto sprawdzić ile jest takich placówek w obszarze Twojej działalności.

  • Bankomaty

Ile bankomatów w kraju (jakie) jest wolnych od prowizji?

  • Oprocentowanie rachunku firmowego

Podobnie, jak przy rachunku osobistym, banki zwykle nie oferują oprocentowania. Analogicznie, jak przy kontach osobistych, również przy kontach firmowych niektóre banki oferują rachunek oszczędnościowy dla przedsiębiorców.

 

Konto
deutsche-bank-logoIdea Bank logomBank_2logo
Zobacz
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Dowiedz się więcej
Załóż Konto
zaloz_konto_za_darmozaloz_konto_za_darmozaloz_konto_za_darmozaloz_konto_za_darmo